3PLBR3L-024
DigiKey Part Number
3PLBR3L-024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3PLBR3L-024
Description
LED PNL IND GRN 29.80MM SRW TER
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 24V 20mA Screw Terminal
Category
Current
20mA
Manufacturer
Altech Corporation
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
29.80mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Domed Top
Lamp Color
Green
Termination Style
Screw Terminal
Lens Color
Green
Ingress Protection
IP65
Ratings
AC/DC
Base Product Number
Voltage
24V