PMT-15V50W2BA
DigiKey Part Number
1145-PMT-15V50W2BA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMT-15V50W2BA
Description
AC/DC CONVERTER 15V 50W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 15V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3.75 kV
Efficiency
86%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.90" L x 3.23" W x 1.18" H (99.0mm x 82.0mm x 30.0mm)
Voltage - Output 1
15V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cTUVus, TUV
Current - Output 1
3.4 A