AP7341D-18FS4-7
DigiKey Part Number
31-AP7341D-18FS4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP7341D-18FS4-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-AP7341D-18FS4-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7341D-18FS4-7
Description
IC REG LINEAR 1.8V X2-DFN10104
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA X2-DFN1010-4
Current - Quiescent (Iq)
50 µA
PSRR
75dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V