US2500007 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 4,364
Unit Price: Fr.0.69000
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 3,219
Unit Price: Fr.0.78000
Datasheet
Abracon LLC
In Stock: 28
Jauch Quartz
In Stock: 200
25 MHz ±10ppm Crystal 7pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
US2500007
DigiKey Part Number
US2500007DI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
US2500007
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)