204-12W BLK
204-12WBLK
DigiKey Part Number
461-1030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
204-12WBLK
Description
MINI HOOK TO MINI HOOK 12"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.0" (304.80mm) Mini Hook To Mini Hook Test Lead 1000V (1kV) 1 Lead, Black
Category
Cable Length
12.0" (304.80mm)
Manufacturer
E-Z-Hook
Contents
1 Lead, Black
Series
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Packaging
Bulk
Wire Gauge
22 AWG
Part Status
Active
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Configuration
Grabber, Hook to Grabber, Hook
Current Rating (Amps)
2.5 A
1st Connector
Mini Hook
Temperature Range
221°F (105°C)
2nd Connector
Mini Hook
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 270
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.5.73000Fr.5.73
5Fr.5.46800Fr.27.34
10Fr.5.36000Fr.53.60
25Fr.5.22000Fr.130.50
50Fr.5.11640Fr.255.82
100Fr.5.01510Fr.501.51
250Fr.4.88420Fr.1,221.05
500Fr.4.78746Fr.2,393.73
1,000Fr.4.69259Fr.4,692.59
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.5.73000
Unit Price with VAT:Fr.6.19413
Alternate Color
MINI HOOK TO MINI HOOK 12"
In-Stock: 61
Unit Price: Fr.5.73000
Alternate Length
MINI HOOK TO MINI HOOK 24"
In-Stock: 31
Unit Price: Fr.5.73000
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"