204-36WRED
DigiKey Part Number
461-1146-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
204-36WRED
Description
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Mini Hook To Mini Hook Test Lead 1000V (1kV) 1 Lead, Red
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
22 AWG
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Current Rating (Amps)
2.5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
Additional Resources
In-Stock: 2
Alternate Color
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
In-Stock: 1
Unit Price: Fr.5.73000
Alternate Length
MINI HOOK TO MINI HOOK 12"
In-Stock: 61
Unit Price: Fr.5.73000
MINI HOOK TO MINI HOOK 24"