204XM-12BLK
DigiKey Part Number
461-1036-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
204XM-12BLK
Description
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 12"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.0" (304.80mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 1000V (1kV) 1 Lead, Black
Category
Cable Length
12.0" (304.80mm)
Manufacturer
E-Z-Hook
Contents
1 Lead, Black
Series
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Packaging
Bulk
Wire Gauge
22 AWG
Part Status
Active
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Configuration
Grabber, Hook to Grabber, Hook
Current Rating (Amps)
2.5 A
1st Connector
Micro Hook
Temperature Range
221°F (105°C)
2nd Connector
Micro Hook
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 27
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.5.41000Fr.5.41
5Fr.5.16600Fr.25.83
10Fr.5.06400Fr.50.64
25Fr.4.93240Fr.123.31
50Fr.4.83460Fr.241.73
100Fr.4.73890Fr.473.89
250Fr.4.61516Fr.1,153.79
500Fr.4.52374Fr.2,261.87
1,000Fr.4.43406Fr.4,434.06
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.5.41000
Unit Price with VAT:Fr.5.84821
Alternate Color
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 12"
In-Stock: 67
Unit Price: Fr.5.41000
Alternate Length
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"