204XM-24RED
DigiKey Part Number
461-1040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
204XM-24RED
Description
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.0" (609.60mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 1000V (1kV) 1 Lead, Red
Category
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
22 AWG
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Current Rating (Amps)
2.5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
Additional Resources
In-Stock: 4
Alternate Color
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"
In-Stock: 4
Unit Price: Fr.5.41000
Alternate Length
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 12"