9110-18RED
DigiKey Part Number
9110-18RED-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9110-18RED
Description
TEST LEAD SOCKET TO SOCKET 18"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.0" (457.20mm) Socket, Square, 0.025" (0.64mm) To Socket, Square, 0.025" (0.64mm) Test Lead 1000VDC (1kV) 1 Lead, Red
Category
Cable Length
18.0" (457.20mm)
Manufacturer
E-Z-Hook
Contents
1 Lead, Red
Series
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Packaging
Bag
Wire Gauge
22 AWG
Part Status
Active
Voltage - Rated
1000VDC (1kV)
Configuration
Socket to Socket
Current Rating (Amps)
2.5 A
1st Connector
Socket, Square, 0.025" (0.64mm)
Temperature Range
221°F (105°C)
2nd Connector
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.3.91000Fr.3.91
5Fr.3.73400Fr.18.67
10Fr.3.66100Fr.36.61
25Fr.3.56520Fr.89.13
50Fr.3.49460Fr.174.73
100Fr.3.42530Fr.342.53
250Fr.3.33592Fr.833.98
500Fr.3.26986Fr.1,634.93
1,000Fr.3.20506Fr.3,205.06
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.3.91000
Unit Price with VAT:Fr.4.22671
Alternate Color
TEST LEAD SOCKET TO SOCKET 18"
In-Stock: 0
Unit Price: Fr.3.91000
Alternate Length
TEST LEAD SOCKET TO SOCKET 12"
In-Stock: 19
Unit Price: Fr.3.91000
TEST LEAD SOCKET TO SOCKET 24"