ECS-MPI2520R0-2R2-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 15,590
Unit Price: Fr.0.23000
Datasheet
2.2 µH Shielded Molded Inductor 2.2 A 123.6mOhm Max 1008 (2520 Metric)
ECS-MPI2520R0-2R2-R
DigiKey Part Number
XC2411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-MPI2520R0-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2UH 2.2A 123.6 MOHM
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
2.4A
DC Resistance (DCR)
123.6mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)