ECS-MPI2520R0-3R3-R
DigiKey Part Number
XC2412TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2412CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2412DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-MPI2520R0-3R3-R
Description
FIXED IND 3.3UH 1.6A 228 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 1.6 A 228mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
1.6A
DC Resistance (DCR)
228mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)