MR25H40CDF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Everspin Technologies Inc.
In Stock: 6,173
Unit Price: Fr.23.46000
Datasheet
Similar
Everspin Technologies Inc.
In Stock: 4,416
Unit Price: Fr.21.52000
Datasheet
MRAM (Magnetoresistive RAM) Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 8-DFN-EP, Small Flag (5x6)
8-DFN-EP, Small Flag
MR25H40CDF
DigiKey Part Number
819-1040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR25H40CDF
Description
IC RAM 4MBIT SPI 40MHZ 8DFN
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MR25H40CDF Models
Category
Memory Organization
512K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Packaging
Tray
Clock Frequency
40 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)