FMAT7489-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Unit Price: Fr.239.73000
Datasheet
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 26.5 GHz 50 Ohms 10W SMA In-Line Module
FMAT7489-10
DigiKey Part Number
5328-FMAT7489-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMAT7489-10
Description
10 DB FIXED ATTENUATOR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 26.5 GHz
Manufacturer
Fairview Microwave
Power (Watts)
10W
Packaging
Bulk
Impedance
50 Ohms