1551USB2CLR
1551USB2CLR
1551USB2CLR
DigiKey Part Number
HM1462-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1551USB2CLR
Description
BOX ABS TRN CLR 1.97"L X 0.98"W
Detailed Description
Box ABS Translucent - Clear Hand Held, Split Sides 1.969" L x 0.984" W (50.00mm x 25.00mm) X 0.610" (15.50mm)
EDA/CAD Models
1551USB2CLR Models
Color
Translucent - Clear
Thickness
0.067" (1.70mm)
Size / Dimension
1.969" L x 0.984" W (50.00mm x 25.00mm)
Height
0.610" (15.50mm)
Area (L x W)
1.94in² (12.5cm²)