04023J0R3ABSTR
DigiKey Part Number
478-04023J0R3ABSTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-04023J0R3ABSTRCT-ND - Cut Tape (CT)
478-04023J0R3ABSTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023J0R3ABSTR
Description
CAP THIN FILM 0.3PF 25V 0402
Detailed Description
0.3 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
Category
Voltage - Rated
25 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.3 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±0.05pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)