DSA1001CL2-033.3333VAO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: Fr.0.81577
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: Fr.0.85176
Datasheet
33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSA1001CL2-033.3333VAO
DigiKey Part Number
150-DSA1001CL2-033.3333VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1001CL2-033.3333VAO
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
7.1mA
Packaging
Tube
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
15µA
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V