DSA6101JL3B-032K768VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6101JL3B-032K768VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6101JL3B-032K768VAO
Description
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 32.768KH
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Packaging
Tube
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V