SST25VF010A-33-4I-SAE-T
DigiKey Part Number
SST25VF010A-33-4I-SAE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
SST25VF010A-33-4I-SAE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
SST25VF010A-33-4I-SAE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST25VF010A-33-4I-SAE-T
Description
IC FLASH 1MBIT SPI 33MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 1Mbit SPI 33 MHz 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SST25VF010A-33-4I-SAE-T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Organization
128K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Series
Clock Frequency
33 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
20µs
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)