0039000038-12-L2-D
DigiKey Part Number
0039000038-12-L2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-L2-D
Description
12" PRE-CRIMP A2016 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10Fr.0.65000Fr.6.50
30Fr.0.60133Fr.18.04
50Fr.0.58000Fr.29.00
100Fr.0.55230Fr.55.23
250Fr.0.51768Fr.129.42
500Fr.0.49296Fr.246.48
1,000Fr.0.46943Fr.469.43
2,500Fr.0.44004Fr.1,100.10
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.0.65000
Unit Price with VAT:Fr.0.70265
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 27
Unit Price: Fr.0.62300
12" PRE-CRIMP A2016 BROWN
In-Stock: 0
Unit Price: Fr.0.65000
12" PRE-CRIMP A2016 GREEN
In-Stock: 381
12" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016 RED
In-Stock: 121
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 BLUE
3" PRE-CRIMP A2016 BLUE
4" PRE-CRIMP A2016 BLUE
5" PRE-CRIMP A2016 BLUE
6" PRE-CRIMP A2016 BLUE