0430300001-03-L2-D
DigiKey Part Number
0430300001-03-L2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-L2-D
Description
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10Fr.0.96100Fr.9.61
30Fr.0.85000Fr.25.50
50Fr.0.80520Fr.40.26
100Fr.0.75050Fr.75.05
250Fr.0.68784Fr.171.96
500Fr.0.64698Fr.323.49
1,000Fr.0.61094Fr.610.94
2,500Fr.0.56980Fr.1,424.50
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.0.96100
Unit Price with VAT:Fr.1.03884
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: Fr.0.96100
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 360
Unit Price: Fr.0.90700
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
3" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 660
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016L BLUE
4" PRE-CRIMP A2016L BLUE
5" PRE-CRIMP A2016L BLUE
6" PRE-CRIMP A2016L BLUE
8" PRE-CRIMP A2016L BLUE