0430300002-12-G0-D
DigiKey Part Number
0430300002-12-G0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-12-G0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Green
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10Fr.1.30700Fr.13.07
30Fr.1.15900Fr.34.77
50Fr.1.09940Fr.54.97
100Fr.1.02670Fr.102.67
250Fr.0.94372Fr.235.93
500Fr.0.88950Fr.444.75
1,000Fr.0.84174Fr.841.74
2,500Fr.0.78724Fr.1,968.10
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.1.30700
Unit Price with VAT:Fr.1.41287
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: Fr.1.30700
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 700
Unit Price: Fr.1.24800
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
12" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 129
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040G GREEN
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
4" PRE-CRIMP A2040G GREEN
5" PRE-CRIMP A2040G GREEN
6" PRE-CRIMP A2040G GREEN