0500798000-05-A8-D
DigiKey Part Number
0500798000-05-A8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-A8-D
Description
5" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
35.4µin (0.90µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
5.00" (127.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10Fr.0.50800Fr.5.08
30Fr.0.46967Fr.14.09
50Fr.0.45320Fr.22.66
100Fr.0.43150Fr.43.15
250Fr.0.40444Fr.101.11
500Fr.0.38510Fr.192.55
1,000Fr.0.36671Fr.366.71
2,500Fr.0.34375Fr.859.38
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.0.50800
Unit Price with VAT:Fr.0.54915
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 280
Unit Price: Fr.0.50800
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: Fr.0.50800
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 260
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
3" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
4" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
6" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
8" PRE-CRIMP 1852 ORANGE