0502128000-12-N6
DigiKey Part Number
0502128000-12-N6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-12-N6
Description
12" PRE-CRIMP 3049 BR001 BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-12-N6 Models
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Brown
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)