LQG15HS22NJ02D
DigiKey Part Number
490-2627-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-2627-1-ND - Cut Tape (CT)
490-2627-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15HS22NJ02D
Description
FIXED IND 22NH 350MA 420 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Multilayer Inductor 350 mA 420mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQG15HS22NJ02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
420mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.9GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)