NSVMUN2237T1G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 0
Unit Price: Fr.0.03911
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 9,760
Unit Price: Fr.0.23000
Datasheet
Diodes Incorporated
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Nexperia USA Inc.
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50 V 100 mA 230 mW Surface Mount SC-59
SC 59
NSVMUN2237T1G
DigiKey Part Number
488-NSVMUN2237T1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NSVMUN2237T1GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NSVMUN2237T1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVMUN2237T1G
Description
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.1A SC59
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NSVMUN2237T1G Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
80 @ 5mA, 10V
Manufacturer
onsemi
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
250mV @ 5mA, 10mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Collector Cutoff (Max)
500nA
Part Status
Active
Power - Max
230 mW
Transistor Type
NPN - Pre-Biased
Grade
Automotive
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50 V
Mounting Type
Surface Mount
Resistors Included
R1 and R2
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Resistor - Base (R1)
47 kOhms
Supplier Device Package
SC-59
Resistor - Emitter Base (R2)
22 kOhms