EEE-FK1E470AV is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 2,363
Unit Price: Fr.0.48000
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 8,762
Unit Price: Fr.0.47000
Datasheet
In Stock: 781
In Stock: 79
47 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 360mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C