ETQ-P4M220KVC
DigiKey Part Number
P19783TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19783CT-ND - Cut Tape (CT)
P19783DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETQ-P4M220KVC
Description
FIXED IND 22UH 5A 66 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5 A 66mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
ETQ-P4M220KVC Models
DC Resistance (DCR)
66mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
7.4A