ETQ-P4M3R3KVC
DigiKey Part Number
P19788TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19788CT-ND - Cut Tape (CT)
P19788DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETQ-P4M3R3KVC
Description
FIXED IND 3.3UH 12.6A 10.34 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 12.6 A 10.34mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
ETQ-P4M3R3KVC Models
DC Resistance (DCR)
10.34mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
17.1A