ETQ-P4M470KVC
DigiKey Part Number
P19781TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19781CT-ND - Cut Tape (CT)
P19781DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETQ-P4M470KVC
Description
FIXED IND 47UH 3.4A 145.2 MOHM
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 145.2mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
ETQ-P4M470KVC Models
DC Resistance (DCR)
145.2mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4.7A