HSTT75-T6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 7
Unit Price: Fr.8.80000
Datasheet
Image for HSTT75-T6 is not available
HSTT75-T6
DigiKey Part Number
HSTT75-T6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTT75-T6
Description
HEATSHRINK 3/4" X 200' BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Blue 200.0' (61.0m)
Category
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Mfr
Material
Series
Features
Flame Retardant
Packaging
Bulk
Color
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
90°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
60 Months
Length
200.0' (61.0m)
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)