PE3067-240
DigiKey Part Number
6099-PE3067-240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3067-240
Description
COAX CBL BNC TO BNC 20'
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 240.0" (6.1m) 20.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
240.0" (6.1m) 20.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-58
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C