PE3087-36
DigiKey Part Number
6099-PE3087-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3087-36
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-223 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-223
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C