PE3TC1200-24
DigiKey Part Number
6099-PE3TC1200-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3TC1200-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
3 GHz