PE3W06018-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W06018-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W06018-36
Description
SSMB Plug to SMA Male Cable 36 I
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMB RG-188 DS 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-188 DS
Style
SMA to SSMB
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz