PE83IR1000
DigiKey Part Number
6099-PE83IR1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE83IR1000
Description
High Power Isolator with 18 dB I
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 GHz ~ 2 GHz SMA-FEMALE Isolator 100 W 18dB (Min) 1.35 Module, SMA Connectors
Category
Isolation
18dB (Min)
Manufacturer
Pasternack
Power - Average Forward
100 W
Packaging
Retail Package
Insertion Loss
0.6dB (Max)
Part Status
Active
VSWR
1.35
Type
Isolator
Connector Type
SMA-FEMALE
Frequency
1 GHz ~ 2 GHz