EM3782-24-9#
DigiKey Part Number
501-2040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3782-24-9#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.0" (609.60mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300VDC
Category
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Manufacturer
Pomona Electronics
Type
Patch Cord
Series
Contents
1 Lead, White
Packaging
Bulk
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Wire Gauge
20 AWG
Stacking Method
Multi-Stacking, Front and Vertical
Voltage - Rated
300VDC
Configuration
Banana to Grabber, Hook
Current Rating (Amps)
5A
1st Connector
Banana Plug, Single, Stackable
Base Product Number
2nd Connector
Mini Hook
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 39
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.9.96000Fr.9.96
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.9.96000
Unit Price with VAT:Fr.10.76676
Alternate Color
In-Stock: 825
Unit Price: Fr.9.18000
In-Stock: 790
Unit Price: Fr.9.18000
In-Stock: 167
In-Stock: 86
In-Stock: 42
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
In-Stock: 0
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
In-Stock: 258
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"
In-Stock: 0
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"