EM3782-60-3#
DigiKey Part Number
501-2531-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3782-60-3#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300VDC
Category
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Contents
1 Lead, Orange
Part Status
Active
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300VDC
Current Rating (Amps)
5A
1st Connector
Banana Plug, Single, Stackable
Base Product Number
Additional Resources
In-Stock: 90
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.10.82000Fr.10.82
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.10.82000
Unit Price with VAT:Fr.11.69642
Alternate Color
In-Stock: 407
Unit Price: Fr.9.18000
In-Stock: 206
Unit Price: Fr.9.18000
In-Stock: 0
Unit Price:
In-Stock: 0
Unit Price:
In-Stock: 111
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
In-Stock: 109
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"