EM3782-72-0#
DigiKey Part Number
501-2542-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3782-72-0#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 72"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.0" (1828.80mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300VDC
Category
Cable Length
72.0" (1828.80mm)
Contents
1 Lead, Black
Part Status
Active
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300VDC
Current Rating (Amps)
5A
1st Connector
Banana Plug, Single, Stackable
Base Product Number
Additional Resources
In-Stock: 220
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.11.60000Fr.11.60
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.11.60000
Unit Price with VAT:Fr.12.53960
Alternate Color
In-Stock: 259
Unit Price: Fr.11.60000
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
In-Stock: 841
Unit Price: Fr.9.18000
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
In-Stock: 825
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
In-Stock: 2028
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"
In-Stock: 463
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"