EM3782-96-6#
DigiKey Part Number
EM3782-96-6#-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3782-96-6#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 96"
Customer Reference
Detailed Description
96.0" (2438.40mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300VDC
Cable Length
96.0" (2438.40mm)
Contents
1 Lead, Blue
Part Status
Obsolete
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300VDC
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Color
In-Stock: 0
Unit Price:
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
In-Stock: 324
Unit Price: Fr.9.18000
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
In-Stock: 70
Unit Price: Fr.9.18000
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
In-Stock: 42
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"