BD33FA1FP3-ZTL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BD33FA1FP3-ZTL |
Description | IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT89-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA SOT-89-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BD33FA1FP3-ZTL Models |
Category | Voltage Dropout (Max) 3V @ 100mA |
Mfr | Current - Output |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 700 µA |
Part Status Active | Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start |
Output Configuration | Operating Temperature -25°C ~ 85°C (TA) |
Output Type | Mounting Type Surface Mount |
Number of Regulators 1 | Package / Case TO-243AA |
Voltage - Input (Max) 25V | Supplier Device Package SOT-89-3 |
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V | Base Product Number |