RBR3LAM30BTFTR
DigiKey Part Number
RBR3LAM30BTFTR-ND - Tape & Reel (TR)
RBR3LAM30BTFCT-ND - Cut Tape (CT)
RBR3LAM30BTFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RBR3LAM30BTFTR
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDTM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 3A Surface Mount PMDTM
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RBR3LAM30BTFTR Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
80 µA @ 30 V
Mfr
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
PMDTM
Current - Average Rectified (Io)
3A
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)