TSW-139-23-S-S
DigiKey Part Number
SAM1073-39-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-139-23-S-S
Description
CONN HEADER VERT 39POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 39 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-139-23-S-S Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Pitch - Mating
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.4.46000Fr.4.46
10Fr.3.78500Fr.37.85
100Fr.3.21680Fr.321.68
500Fr.2.87154Fr.1,435.77
1,000Fr.2.73460Fr.2,734.60
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.4.46000
Unit Price with VAT:Fr.4.82126
Alternate Length
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
In-Stock: 27
Unit Price: Fr.3.66000
CONN HEADER VERT 49POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: Fr.5.55000
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 47POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM