TSW-144-23-T-S
DigiKey Part Number
SAM1075-44-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-144-23-T-S
Description
CONN HEADER VERT 44POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 44 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-144-23-T-S Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.2.05000Fr.2.05
10Fr.1.74100Fr.17.41
100Fr.1.47930Fr.147.93
500Fr.1.32050Fr.660.25
1,000Fr.1.25749Fr.1,257.49
5,000Fr.1.12262Fr.5,613.10
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.2.05000
Unit Price with VAT:Fr.2.21605
Alternate Length
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
In-Stock: 1029
Unit Price: Fr.1.71000
CONN HEADER VERT 49POS 2.54MM
In-Stock: 100
Unit Price: Fr.2.28000
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 47POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM