GNR25BCZ is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Sensata-Crydom
In Stock: 4
Unit Price: Fr.205.00000
Datasheet
Similar
Crouzet
In Stock: 1
Unit Price: Fr.195.65000
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) 3PST-NO (3 Form A) Module
GNR25BCZ
GNR25BCZ
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
GNR25BCZ
DigiKey Part Number
646-1027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GNR25BCZ
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-600V
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Input
90 ~ 140VAC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 600 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C