HSP053-4M5
DigiKey Part Number
497-18022-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-18022-1-ND - Cut Tape (CT)
497-18022-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSP053-4M5
Description
TVS DIODE 5VWM 5UQFN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 5-uQFN (1.3x0.8)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HSP053-4M5 Models
Category
Power Line Protection
Yes
Mfr
Applications
HDMI, USB
Series
Capacitance @ Frequency
0.35pF @ 200MHz ~ 2.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Steering (Rail to Rail)
Package / Case
5-XFDFN
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5V (Max)
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
5.3V