PBC35SFEN
DigiKey Part Number
S1251E-35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC35SFEN
Description
CONN HEADER VERT 35POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 35 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.520" (13.21mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.938" (23.83mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1Fr.3.82000Fr.3.82
10Fr.3.25300Fr.32.53
100Fr.2.76470Fr.276.47
500Fr.2.46796Fr.1,233.98
1,000Fr.2.35026Fr.2,350.26
Manufacturers Standard Package
Unit Price without VAT:Fr.3.82000
Unit Price with VAT:Fr.4.12942
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: Fr.3.44000
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: Fr.0.36000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM