CUS500M1-32
DigiKey Part Number
285-CUS500M1-32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CUS500M1-32
Description
AC/DC CONVERTER 32V 301W
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 32V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
CUS500M1-32 Models
Category
Power (Watts)
Voltage - Isolation
4 kV
Packaging
Box
Efficiency
96%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.46" H (127.0mm x 76.2mm x 37.1mm)
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1
32V
Current - Output 1
9.4 A