I6A4W010A033V-001-R
I6A4W010A033V-001-R
Industrial Power Supply Product Range Overview Video
I6A4W010A033V-001-R
DigiKey Part Number
285-2670-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I6A4W010A033V-001-R
Description
DC DC CONVERTER 3.3-40V 250W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3 ~ 40V 10A 9V - 53V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
I6A4W010A033V-001-R Models
Category
Applications
ITE (Commercial)
Mfr
Features
Remote On/Off, OCP, SCP
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Efficiency
97%
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
Non-Isolated PoL Module
Package / Case
Sixteenth Brick
Number of Outputs
1
Size / Dimension
1.30" L x 0.90" W x 0.48" H (33.0mm x 22.9mm x 12.1mm)
Voltage - Input (Min)
9V
Supplier Device Package
Sixteenth Brick
Voltage - Input (Max)
53V
Control Features
Enable, Active Low
Voltage - Output 1
Approval Agency
CE
Current - Output (Max)
10A
Base Product Number
Power (Watts)
250 W