MPZ2012S101AT000
DigiKey Part Number
445-MPZ2012S101AT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ2012S101AT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ2012S101AT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ2012S101AT000
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 0805 1LN
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 20mOhm
EDA/CAD Models
MPZ2012S101AT000 Models
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz