FN3288-16-44-C17-R65 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 34
Unit Price: Fr.121.55000
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 1
Unit Price: Fr.122.08000
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 12
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 16 A 530V, 305V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
FN3288-16-44-C17-R65
DigiKey Part Number
817-FN3288-16-44-C17-R65-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288-16-44-C17-R65
Description
LINE FILTER 530V/305VAC 16A CHAS
Detailed Description
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V
Manufacturer
Current
16 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Active
Approval Agency
CE, ENEC, UR
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
530V, 305V
305 V